Fantasy fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Toto fórum bylo založeno pro všechny fanoušky fantasy knižní tvorby.
 
PříjemGalleryLatest imagesHledatRegistracePřihlášení

 

 Cesta do fantazie - názory

Goto down 
AutorZpráva
Daletth

Daletth


Poèet pøíspìvkù : 115
Join date : 29. 08. 09
Age : 34
Location : Oblast Hic sunt lupinus

Cesta do fantazie - názory Empty
PříspěvekPředmět: Cesta do fantazie - názory   Cesta do fantazie - názory Icon_minitimeThu Feb 11, 2010 11:49 pm

Tak již podle názvu se dalo očekávat, co se z toho vyloupne... Nevím, kam bych to zařadila... Myslela jsem, že to bude alespoň fanfikce, ale tohle mi přišlo (až na nepatrné změny) okopírované až do morku kostí...
Na cvičení psaní jsou tyhle věci dobré - člověk si vyzkouší, jak dokáže vyprávět příběh, jak pracuje s charaktery, kulisami apod., ale na nějaké veřejnější prezentování to asi vhodné není... (já v tvém věku předělávala Popelku... Very Happy ale byla krapíteček morbidní Laughing ).

Co se celkového dojmu týče, tak to bylo takové dost neučesané, ale myslím, že to do budoucna se to zlepší - máš ještě dost času Wink Někde bych rozhodně změnila výrazy - hodně nepříjemně to působí hlavně, když tam máš i a má tam být í (nevim / nevím)
Z češtinářského hlediska jsem trpěla..., ale vzhledem k tvému věku to chápu a nevyčítám ti to (jak už jsem ti tu někde napsala, většinu toho, co bych ti já "vyčetla" se teprve budete učit, takže dočkej času... Laughing ), je to jen takové malé upozornění, aby sis na to do budoucna dávala pozor (nikdo nepíše bez chyb!!! Výjimka je asi jen Elgroth Wink). Zkus si to třeba nechat od někoho staršího opravit, nebo se zeptej někoho, jak by to napsal trochu jinak... to všechno ti určitě pomůže rozšířit obzory v psaní. Wink

Jen ti zase připomenu tu přímou řeč, protože tak, jak to máš ty, se to čte opravdu špatně a je to nepřehledné...

"Džihiro, přines ještě tu poslední krabici, která je v předsíni.“
„Ale mami, já se nikam stěhovat nechci.“
„Džihiro pospěš si, vždyť tam ti stěhováci budou dříve než my.“
„Sen, diť mají své klíče a můžou na nás počkat, nehoň jí tolik.“
Rodina se stěhuje do jiného města a malá 11-ti letá Džihiro to blbě snáší kvůli kamarádům, protože už je možná nikdy neuvidí.
„V nové škole se ti bude taky líbit a určitě si najdeš spoustu nových kamarádů,“ říká maminka své smutné dceři.
„Ale mně se v té staré škole líbilo nejvíc a tady bych určitě nedostala kytku od kamarádů na rozloučenou.“
„Ale Džihiro, co ty víš, možná se ti tu bude líbit víc.“

Takhle by to mělo být. Lépe to vypadá a i se to lépe čte. Chybky jsem tam neopravovala, je to jen na to, abys věděla, jak mám zhruba vypadat přímá řeč. Čím dřív odstraníš tyhle chyby, tím lépe pro tebe. Věř mi, že opravovat pak desítky stránek není žádný med... No No A ještě jedna věc - v psaném textu se i čísla (věk, stupně...) píší normálně slovy.
Návrat nahoru Goto down
http://Daletth.webnode.cz
 
Cesta do fantazie - názory
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Cesta do fantazie
» Katja - Názory
» 1.díl Záhada-názory
» Zpráva - názory
» Gallaeth - názory

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Fantasy fórum :: Amatérská tvorba :: Vaše příběhy a naše kritika-
Přejdi na: