Fantasy fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Toto fórum bylo založeno pro všechny fanoušky fantasy knižní tvorby.
 
PříjemGalleryLatest imagesHledatRegistracePřihlášení

 

 Katja - Názory

Goto down 
4 posters
AutorZpráva
Elgroth

Elgroth


Poèet pøíspìvkù : 43
Join date : 03. 09. 09
Age : 115
Location : Plzen

Katja - Názory Empty
PříspěvekPředmět: Katja - Názory   Katja - Názory Icon_minitimeWed Nov 18, 2009 2:27 pm

Vypadá to jako zajímavej úvod k delšímu příběhu, osobně by mě zajímalo, kde ta mrcha je a co plánuje:) Teda, jestli to vůbec je mrcha, a jestli ten příběh o ní neni něco přehnanýho a překroucenýho, co z ní třeba ve strachu lidí z magie udělalo "stvůru"...

Co se týče jazyka, tak je tam hned několik chyb v čárkách ve větách a nějaký překlepy, to ale myslím lehce opravíš... Večer se na to podívám ještě jednou a napíšu, co mam konkrétně ma mysli...

Jinak ještě jednou, přříběh zaujal a myslim, že má dost slušnej potenciál, pokračuj ;-)
Návrat nahoru Goto down
http://www.elgroth.webs.com
Sileth

Sileth


Poèet pøíspìvkù : 63
Join date : 29. 08. 09
Age : 30

Katja - Názory Empty
PříspěvekPředmět: Re: Katja - Názory   Katja - Názory Icon_minitimeWed Nov 18, 2009 2:40 pm

Elgroth napsal:
Vypadá to jako zajímavej úvod k delšímu příběhu, osobně by mě zajímalo, kde ta mrcha je a co plánuje:) Teda, jestli to vůbec je mrcha, a jestli ten příběh o ní neni něco přehnanýho a překroucenýho, co z ní třeba ve strachu lidí z magie udělalo "stvůru"...
Ne, byla to doopravdy ctižádostivá mocná mrcha, ale víc neřeknu x)
Návrat nahoru Goto down
http://lenacia.yolasite.com/
Sileth

Sileth


Poèet pøíspìvkù : 63
Join date : 29. 08. 09
Age : 30

Katja - Názory Empty
PříspěvekPředmět: Re: Katja - Názory   Katja - Názory Icon_minitimeWed Nov 18, 2009 5:27 pm

tak jsme dostala boží prozření a pouštím se do pokračování
Návrat nahoru Goto down
http://lenacia.yolasite.com/
Daletth

Daletth


Poèet pøíspìvkù : 115
Join date : 29. 08. 09
Age : 34
Location : Oblast Hic sunt lupinus

Katja - Názory Empty
PříspěvekPředmět: Re: Katja - Názory   Katja - Názory Icon_minitimeFri Nov 27, 2009 8:38 pm

Tak jsem si konečně vyšetřila trochu času a vrhla se na tu tvojí "povídku"...
Jak sis už určitě všimla, jsem asi docela ras na češtinářské chyby, takže si je neodpustím vytknout ani tady Laughing

* dvakrát jsem tam viděla chybu v přímé řeči, ale tam šlo spíš o překlep než o neznalost
* čárky - někde chybí, ale většinou spíš přebývají, nebo jsou špatně umístěné
* myslím, že věk postav by měl být udávám normálně slovy a ne číslicí (a když už, tak ne ... v 12letech, ale ... v 12-ti letech)
* myslím, že by tomu slušelo víc odstavců Wink
* hrubky v psaní i/y (armády útočil i; stopy leželi), navíc si nejsem jistá spojením stopy (zde myšleno jako otisky nohou, že?) ležely... Také ti ve větě ... vak s nářadím, který sebou nesl... - chybí s (s sebou nesl)
* přijde mi, že máš některé věty špatně ukončené...
Při plánování další bitvy. Nastal čas na kouzlo. - oddělila bych to jen čárkou. Stejně tak zde: Než čarodějové dokončili kletbu. Zabila ho. Říká se, že když umírala. - první dvě věty oddělit čárkou a pak pomlčku - bude to vypadat líp. A ještě by to slušelo jedné větě: Jediné, co tam bylo. Byla kresba. - možná jsou to jenom překlepy, ale to zase naopak svědčí o tom, že si to po sobě ani nečteš. Já třeba svoje chyby hned po napsání také nevidím, ale později je už člověk odhalí (aspoň část) a když ne, dej to přečíst někomu jinému. Tvoje dílka na mě působí stylem, že tě popadl záchvat geniality, napsala si pár řádků a hned jsi to odeslala... Neutral
* jedna věta mi moc nedávala smysl: ...Já si myslím, že zemřela, protože jak jinak by pro ni byla vybudována tato hrobka?... Spojka jak je tu podle mě špatně, lépe by znělo proč...
* a taky se mi nezdál obouruční meč pro běžného pěšáka. Obouručák se používal ke srážení rytířů z koní (v tomto případě ho měli pěšáci), nebo naopak ho měli rytíři na rozrážení prvních řad. Ale podle mě se vážně nehodí k bežnému rubání jednoho na jednoho (zkusila sis někdy potěžkat alespoň dnešní jeden a půlruční meč??). Tímhle si ale nejsem 100% jistá - zeptej se raději nějakého šermíře.

Jinak celkově - tenhle kousek se mi celkem líbil, máš dobré nápady a nemáš špatný styl... ALE...
Ale myslím, že spoustu lidí, včetně mě, odradí od dalšího čtení tvých dílek fakt, že nejseš schopná nic dokončit. Myslím, že jsem na nějakém fóru četla, jak si stěžuješ, že tvé věci nikdo nečte. Tohle by mohl být jeden z faktorů. Jenom tady máš tři (podotýkám, že dobře!) načaté příběhyy a pokračování nikde... Sad Nechci si ani představit, jak to vypadá na nějakých literárních serverech, kam přispíváš... Přijde mi, že tě tady (nebo někde jinde) někdo pochválí za dobrý nápad, tobě to akorát vnukne další úžasný nápad, na který se vrhneš a tamten někam zahodíš...

Menší rada: Máš spoustu nápadů - fain, jedině dobře!! Ale pokud je nemáš dopsané, případně na jejich dokončení nepracuješ "dnem a nocí", tak je neuveřejňuj! Je to opravdu velice frustrující, začít číst dobrý příběh a nemít možnost ho dočíst - mysli na nás nebohé čtenáře Very Happy
A když chceš, aby tvé věci někdo četl, tak zkus taky číst jiné autory a psát jim své postřehy. Když budeš aktivní a nebude to jen vypadat, že čekáš, až si tě někdo milostivě všimne a řekne ti, jak jsi úžasná, lidi ti taky třeba začnou psát své kritiky Wink


No, asi jsem tě právě vytočila k nepříčetnosti nebo jsem tě urazila... Jestli ano, tak mě to mrzí. Nebudu opakovat, že to myslím dobře, stejně mi to už asi nikdo nevěří Very Happy Very Happy Ale mě taky štvalo, když mě lidi buzerovali, ale nakonec si myslím, že mi to vážně docela pomohlo... study
A navíc, když k tvému dílku nikdo nemá výhrady, tak většinou kecá a nechce ti to akorát říct, aby tě neurazil. Žádné dílo není dokonalé a každý by tam udělal něco jinak... Wink
Návrat nahoru Goto down
http://Daletth.webnode.cz
Sileth

Sileth


Poèet pøíspìvkù : 63
Join date : 29. 08. 09
Age : 30

Katja - Názory Empty
PříspěvekPředmět: Re: Katja - Názory   Katja - Názory Icon_minitimeThu Dec 03, 2009 7:28 pm

ani ne, já píšu ještě jiné povídky, ale ty nejsou fantasy, takže nemám moc čas... teď zrovna rpacuju na Lovcích trollů a Katje zároveň, u Vraního vrchu jsem uvízla na mrtvém bodě, přesně 176 jsem smazala popis školy, který je pro mne nutný k začátku další kapitoly a nevím jak jej popsat.
Návrat nahoru Goto down
http://lenacia.yolasite.com/
Pajzl Ochlasta

Pajzl Ochlasta


Poèet pøíspìvkù : 52
Join date : 01. 09. 09
Age : 30

Katja - Názory Empty
PříspěvekPředmět: Re: Katja - Názory   Katja - Názory Icon_minitimeSat Dec 05, 2009 9:28 pm

Hmmmm.
Přečetl jsem tenhle kousíček a mám stejný pocit jako u všech tvých přechozích povídek... Nevím, takový divný pocit. Nějak mi tvůj styl psaní nesedí, nebo prostě neshledávám tvoje nápady pro mě nějak zajímavé... Každý jsme na něco, neber si to vůbec osobně Smile Jinak souhlasím naprosto ve všem s Daletth - naprosto dobře řečeno, možná až na ten obouručák, ten sice byl používán tímto stylem ale mě by tam nevadil, přeci jen to je taková zvláštnost a Andrzeji Sapkowskému taky nepsali že Geralt nemůže mít obouručák protože je na srážení koní Very Happy ("Zaklínačář" pro neznalé Wink )
Návrat nahoru Goto down
Daletth

Daletth


Poèet pøíspìvkù : 115
Join date : 29. 08. 09
Age : 34
Location : Oblast Hic sunt lupinus

Katja - Názory Empty
PříspěvekPředmět: Re: Katja - Názory   Katja - Názory Icon_minitimeSat Dec 05, 2009 9:59 pm

Pajzl Ochlasta napsal:
Hmmmm.
Přečetl jsem tenhle kousíček a mám stejný pocit jako u všech tvých přechozích povídek... Nevím, takový divný pocit. Nějak mi tvůj styl psaní nesedí, nebo prostě neshledávám tvoje nápady pro mě nějak zajímavé... Každý jsme na něco, neber si to vůbec osobně Smile Jinak souhlasím naprosto ve všem s Daletth - naprosto dobře řečeno, možná až na ten obouručák, ten sice byl používán tímto stylem ale mě by tam nevadil, přeci jen to je taková zvláštnost a Andrzeji Sapkowskému taky nepsali že Geralt nemůže mít obouručák protože je na srážení koní Very Happy ("Zaklínačář" pro neznalé Wink )

To víš, já jako holka ten obouručák zrovna nemusím no (jsem slabá jako vetchá moucha Laughing)... Zaklínačem se právě prokousávám a musím říct, že Sapkowski je dobrý autor, ale co jsem mluvila s několika šermíři, tak píše prý hrozné nereálné věci, co se soubojů týče... Laughing Ale já se v tom nevyznám, takže nemůžu říct, ja to je... Ono to zní lépe, hrdinové pak vypadají dost nabušeně Laughing
Návrat nahoru Goto down
http://Daletth.webnode.cz
Sileth

Sileth


Poèet pøíspìvkù : 63
Join date : 29. 08. 09
Age : 30

Katja - Názory Empty
PříspěvekPředmět: Re: Katja - Názory   Katja - Názory Icon_minitimeWed Dec 09, 2009 4:15 pm

co se obouručáku týče, majitel tohoto meče tedy ten generál je jednou z hlavních postav, ale abyst eneřekli zmusím vám to prosvětlit... Meč je starý stejně tak jako Katja a patři generálově rodině po celá ta tisíciletí, Katja v době své vlády ráda obdarovávala ty, kteří ji nejvíce pomáhali a takovýchto mečů vytvořila 5, 2 se ztratily když jejich majitelé odpluli na moře a loď se potopila, 1byl zničen, 1byl pohřben se svým pánem a poté se kamsi vytratil. Tyto meče nikdy nezreznou a jsou vždy ostré, lehké a jsou odolné proti magii... ale dědí se pouze pokrevou linií, pokud jej tedy vzal do ruky někdo jiný meč svou moc ztratila stal se obyčejným těžkým, tupým a rezavým kusem železa(mečem) dokud jej znova do rukou nevzal pravý majitel.
Dále bych mohla jen tak okrajově zmínit náhrdelník z Cuweramu, který Katja darovala své nejlepší přítelkyni a který má také velkou moc.... ale nic víc neřeknu
Návrat nahoru Goto down
http://lenacia.yolasite.com/
Daletth

Daletth


Poèet pøíspìvkù : 115
Join date : 29. 08. 09
Age : 34
Location : Oblast Hic sunt lupinus

Katja - Názory Empty
PříspěvekPředmět: Re: Katja - Názory   Katja - Názory Icon_minitimeWed Dec 09, 2009 4:57 pm

Tak když to tam máš s tím obouručákem vysvětlený takhle a je to důležité pro děj, tak jo. Ale nemůžu si pomoct, prostě mi přijde obouručák jako strašně nepraktická, de facto v boji nablízko zcela neupotřebitelná, zbraň. A nejde jen o váhu, (když ho máš teda odlehčený), ale i o délku. Když by se kolem sebe rozháněl mečem, jehož čepel má zhruba něco kolem metru třiceti, tak by v nějaké těsné vřavě buď pozabíjel víc svých spolubojovníků než nepřátel a nebo by byl zcela neschopen boje... A i ta představa, jak tasí... Laughing

No já přestanu rýpat, slibuju Laughing Omlouvám se, ale pro mě to značně snižuje uvěřitelnost příběhu... To je bohužel jistý druh deformace u těch, kteří se pohybují v určitém okruhu lidí... Asi změním pár přátel Laughing
Návrat nahoru Goto down
http://Daletth.webnode.cz
Sileth

Sileth


Poèet pøíspìvkù : 63
Join date : 29. 08. 09
Age : 30

Katja - Názory Empty
PříspěvekPředmět: Re: Katja - Názory   Katja - Názory Icon_minitimeWed Dec 09, 2009 5:03 pm

jsou tam bitky? Nensou tam bitky... ale on meč hrdě nosí při sobě vždy a všude...
Návrat nahoru Goto down
http://lenacia.yolasite.com/
Daletth

Daletth


Poèet pøíspìvkù : 115
Join date : 29. 08. 09
Age : 34
Location : Oblast Hic sunt lupinus

Katja - Názory Empty
PříspěvekPředmět: Re: Katja - Názory   Katja - Názory Icon_minitimeWed Dec 09, 2009 5:26 pm

Ona se většina věcí dá omluvit tak, že jsou důležité pro děj... Já se nechám překvapit, jak to bude dál Wink
Návrat nahoru Goto down
http://Daletth.webnode.cz
Sileth

Sileth


Poèet pøíspìvkù : 63
Join date : 29. 08. 09
Age : 30

Katja - Názory Empty
PříspěvekPředmět: Re: Katja - Názory   Katja - Názory Icon_minitimeWed Dec 09, 2009 5:31 pm

Daletth napsal:
Ona se většina věcí dá omluvit tak, že jsou důležité pro děj... Já se nechám překvapit, jak to bude dál Wink
zatím se pokochej tou hrůzou, která si říká pokračování vraní hory
Návrat nahoru Goto down
http://lenacia.yolasite.com/
Sponsored content





Katja - Názory Empty
PříspěvekPředmět: Re: Katja - Názory   Katja - Názory Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Katja - Názory
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Katja
» Zpráva - názory
» Gallaeth - názory
» 1.díl Záhada-názory
» Netvor z Elmdellu - názory

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Fantasy fórum :: Amatérská tvorba :: Vaše příběhy a naše kritika-
Přejdi na: