Fantasy fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Toto fórum bylo založeno pro všechny fanoušky fantasy knižní tvorby.
 
PříjemGalleryLatest imagesHledatRegistracePřihlášení

 

 Temná ulička- názory

Goto down 
3 posters
AutorZpráva
Daletth

Daletth


Poèet pøíspìvkù : 115
Join date : 29. 08. 09
Age : 34
Location : Oblast Hic sunt lupinus

Temná ulička- názory Empty
PříspěvekPředmět: Temná ulička- názory   Temná ulička- názory Icon_minitimeSat Jan 30, 2010 1:17 pm

Musím říct, že tvá ostatní díla se mi celkem líbila, ale tohle mě nijak zvlášť neupoutalo... Taky už mám silně vyvinutou alergii na Stmívání, ale napsat něco jenom proto, abych se to pokusila shodit (nebo shodit rasu hlavního hrdiny...), mi nepřijde úplně jako geniální nápad (i když tvé pohnutky velice dobře chápu a částečně asi i schvaluju Twisted Evil ). A taky mi to přišlo "spíchnuté horkou jehlou".
To je školní povídka? Tyjo, tak to máte dobrou češtinářku, když vám tohle povolí. Ta naše to zas tak moc nebrala... Crying or Very sad

Ale jinak nějaké objektivnější zhodnocení - resp. mé obvyklé šťourání se v textu
* zacvakla jsem šíp do tětivy - šíp se do tětivy zakládá
* neopakuj tak často, že jsou hloupí a že jsou to zrůdy. Na tak krátký kus to máš příliš často. Vypadá to, že hrdinka (byť je nenávidí) neví, co jiného k nim říct a celkově to ty urážky pak tak nějak v textu "degraduje".
* přímá řeč - do rad jsem psala článek, kde se vyskytuje i něco o přímé řeči, tak na to zkus třeba mrknout (ne, že bych chtěla propagovat své články Very Happy - navíc to stejně není z mojí hlavy), mohlo by ti to třeba pomoct
* ke konci často opakuješ slovo smrt
* do kola - dokola
A jen malá technická - upíři dýchají? Beru, že je to tvůj svět a já taky nesnáším, když mi někdo říká: "Ale takhle to přece jinde není!" apod. Ale tohle je hodně známá věc, tak bych jen chtěla upozornit, abys to tam případně někde vysvětlila...

No, uvidím, až k tomu přibude další část, třeba na to pak změním názor... Smile Jinak přeji hodně inspirace k dalšímu psaní (i když ty máš nápadů zjevně dostatek Wink ).
Návrat nahoru Goto down
http://Daletth.webnode.cz
Sileth

Sileth


Poèet pøíspìvkù : 63
Join date : 29. 08. 09
Age : 30

Temná ulička- názory Empty
PříspěvekPředmět: Re: Temná ulička- názory   Temná ulička- názory Icon_minitimeSun Jan 31, 2010 3:27 pm

Daletth napsal:
Musím říct, že tvá ostatní díla se mi celkem líbila, ale tohle mě nijak zvlášť neupoutalo... Taky už mám silně vyvinutou alergii na Stmívání, ale napsat něco jenom proto, abych se to pokusila shodit (nebo shodit rasu hlavního hrdiny...), mi nepřijde úplně jako geniální nápad (i když tvé pohnutky velice dobře chápu a částečně asi i schvaluju Twisted Evil ). A taky mi to přišlo "spíchnuté horkou jehlou".
To je školní povídka? Tyjo, tak to máte dobrou češtinářku, když vám tohle povolí. Ta naše to zas tak moc nebrala... Crying or Very sad

Ale jinak nějaké objektivnější zhodnocení - resp. mé obvyklé šťourání se v textu
* zacvakla jsem šíp do tětivy - šíp se do tětivy zakládá
* neopakuj tak často, že jsou hloupí a že jsou to zrůdy. Na tak krátký kus to máš příliš často. Vypadá to, že hrdinka (byť je nenávidí) neví, co jiného k nim říct a celkově to ty urážky pak tak nějak v textu "degraduje".
* přímá řeč - do rad jsem psala článek, kde se vyskytuje i něco o přímé řeči, tak na to zkus třeba mrknout (ne, že bych chtěla propagovat své články Very Happy - navíc to stejně není z mojí hlavy), mohlo by ti to třeba pomoct
* ke konci často opakuješ slovo smrt
* do kola - dokola
A jen malá technická - upíři dýchají? Beru, že je to tvůj svět a já taky nesnáším, když mi někdo říká: "Ale takhle to přece jinde není!" apod. Ale tohle je hodně známá věc, tak bych jen chtěla upozornit, abys to tam případně někde vysvětlila...

No, uvidím, až k tomu přibude další část, třeba na to pak změním názor... Smile Jinak přeji hodně inspirace k dalšímu psaní (i když ty máš nápadů zjevně dostatek Wink ).
nevím zda mi to schválí... Zrovna jsem měla strašnej vztek a tohle mi skutečně pomohlo se ho zbavit... jinak, pokračování neplánuji, sestra řekla, že je to strašně morbidní a máma to vyhodila po 6větách.
Ale jinak, o zacvaknutí šípu, já střílím z luku a máme tam takové uděláto co se zacvakne do tětivy a drží, tak proto... jen založit se mi prostě moc nelíbilo
Návrat nahoru Goto down
http://lenacia.yolasite.com/
Daletth

Daletth


Poèet pøíspìvkù : 115
Join date : 29. 08. 09
Age : 34
Location : Oblast Hic sunt lupinus

Temná ulička- názory Empty
PříspěvekPředmět: Re: Temná ulička- názory   Temná ulička- názory Icon_minitimeSun Jan 31, 2010 6:02 pm

Sileth napsal:

nevím zda mi to schválí... Zrovna jsem měla strašnej vztek a tohle mi skutečně pomohlo se ho zbavit... jinak, pokračování neplánuji, sestra řekla, že je to strašně morbidní a máma to vyhodila po 6větách.
Ale jinak, o zacvaknutí šípu, já střílím z luku a máme tam takové uděláto co se zacvakne do tětivy a drží, tak proto... jen založit se mi prostě moc nelíbilo

Rodině své výtvory číst nedávej - přesně - buď to zahodí a nebo nejsou schopni nějaké objektivní kritiky. Mně se to zas tak morbidní nezdálo..., ale jestli to nebude tím, že mně morbidní věci zas tak moc nevadí Very Happy Very Happy
Pokud střílíš z "moderního" luku, tak tam asi něco takového je, to nevím, ale u "klasických" luků je na konci šípu tzv. nákončík (drážka za opeřením), aby šíp právě lépe držel na tětivě a aby bylo za co ten šíp držet. Ale pokud jsi zvyklá používat jiný výraz, tak jo, přece jen, je to tvůj svět Wink
Škoda, třeba by se mi pokračování líbilo...
Návrat nahoru Goto down
http://Daletth.webnode.cz
Sileth

Sileth


Poèet pøíspìvkù : 63
Join date : 29. 08. 09
Age : 30

Temná ulička- názory Empty
PříspěvekPředmět: Re: Temná ulička- názory   Temná ulička- názory Icon_minitimeMon Feb 01, 2010 6:37 pm

Daletth napsal:


Rodině své výtvory číst nedávej - přesně - buď to zahodí a nebo nejsou schopni nějaké objektivní kritiky. Mně se to zas tak morbidní nezdálo..., ale jestli to nebude tím, že mně morbidní věci zas tak moc nevadí Very Happy Very Happy
Pokud střílíš z "moderního" luku, tak tam asi něco takového je, to nevím, ale u "klasických" luků je na konci šípu tzv. nákončík (drážka za opeřením), aby šíp právě lépe držel na tětivě a aby bylo za co ten šíp držet. Ale pokud jsi zvyklá používat jiný výraz, tak jo, přece jen, je to tvůj svět Wink
Škoda, třeba by se mi pokračování líbilo...
Já nevím, no když mě něco na tenhle způsob napadne(nebo dostaneme nějaký úkol) zkusím to vypracovat
Návrat nahoru Goto down
http://lenacia.yolasite.com/
Elgroth

Elgroth


Poèet pøíspìvkù : 43
Join date : 03. 09. 09
Age : 115
Location : Plzen

Temná ulička- názory Empty
PříspěvekPředmět: Re: Temná ulička- názory   Temná ulička- názory Icon_minitimeMon Feb 08, 2010 1:44 am

Taky mi přijde, že je to horkou jehlou, každopádně tvé opovržení Stmíváním chápu, schvaluji a sdílím.

Jen:

"Ale mě nebylo dovoleno kochat se tím slastným pohledem na jeho smrt. Musela jsem utéct před jeho společníkem. Útěchou mi bylo, že se pak budu moct dívat aspoň na jeho smrt a pokud se mi poštěstí, budu tu zrůdu moct trýznit pomalou bolestivou smrtí a on bude žadonit o milosrdnou smrt."

Nic proti smrti, ale tady jí je fakt moc:-)

Jinak OK, docela se mi to líbí, i když myslim, že češtinářka s tebou vyrazí dveře;-) - teda pokud nebylo téma 'upíři':-)
Návrat nahoru Goto down
http://www.elgroth.webs.com
Sileth

Sileth


Poèet pøíspìvkù : 63
Join date : 29. 08. 09
Age : 30

Temná ulička- názory Empty
PříspěvekPředmět: Re: Temná ulička- názory   Temná ulička- názory Icon_minitimeThu Feb 11, 2010 9:25 pm

Elgroth napsal:
Jinak OK, docela se mi to líbí, i když myslim, že češtinářka s tebou vyrazí dveře;-) - teda pokud nebylo téma 'upíři':-)
No, zítra ji mám, ale co jsem se doslechla, prej je mou prací nadšena
Návrat nahoru Goto down
http://lenacia.yolasite.com/
Daletth

Daletth


Poèet pøíspìvkù : 115
Join date : 29. 08. 09
Age : 34
Location : Oblast Hic sunt lupinus

Temná ulička- názory Empty
PříspěvekPředmět: Re: Temná ulička- názory   Temná ulička- názory Icon_minitimeWed Aug 04, 2010 12:39 pm

Tak, musím říct, že tahle část mě zaujala mnohem víc, než předešlá. Ze začátku to bylo i na velmi dobré gramatické úrovni, ale pak mi přišlo, že ses snažila vyjádřit myšlenky hodně rychle a pár vět nedává smysl díky chybějícím nebo naopak nadbytečným (alespoň podle mě) slovům.

* Máš tam pár překlepů a zbytečně moc užíváš spojku A a ukazovací zájmena; přímá řeč
* Sem/jsem – nedávno jsem se sice setkala s „sem“ v knize při použití nespisovné řeči, ale přece jen to působí jak pěst na oko… Používala bych to spíš, pokud by hrdina mluvil nějakou hantýrkou, tam by mi to asi tolik „nevadilo“
* Byla to čistá žena, co své tělo a duši zaprodala požitku ze smrti, ale srdce zůstalo netknuté. – přijde mi, že tahle věta si protiřečí… Když zaprodala i duši, jak mohlo zůstat srdce netknuté? Většinou se totiž srdce a duše spojují, resp. jsou si podobné, takže pokud je celá duše „v háji“ nemůže se to netýkat srdce…, jestli víš, co tím chci říct, asi jsem se nevyjádřila úplně nejlépe… :-/ Ale jinak se zlepšuješ i v použitých slovních obratech ;-)

Jinak se přiznám, že tentokrát jsem jednotlivé chybky nevypisovala, jsem nějak v časové tísni... :-/
Návrat nahoru Goto down
http://Daletth.webnode.cz
Sponsored content





Temná ulička- názory Empty
PříspěvekPředmět: Re: Temná ulička- názory   Temná ulička- názory Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Temná ulička- názory
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Temná ulička
» Zpráva - názory
» Gallaeth - názory
» Katja - Názory
» 1.díl Záhada-názory

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Fantasy fórum :: Amatérská tvorba :: Vaše příběhy a naše kritika-
Přejdi na: