Fantasy fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Toto fórum bylo založeno pro všechny fanoušky fantasy knižní tvorby.
 
PříjemGalleryLatest imagesHledatRegistracePřihlášení

 

 Přátelská Výpomoc Názory

Goto down 
5 posters
AutorZpráva
Pajzl Ochlasta

Pajzl Ochlasta


Poèet pøíspìvkù : 52
Join date : 01. 09. 09
Age : 30

Přátelská Výpomoc Názory Empty
PříspěvekPředmět: Přátelská Výpomoc Názory   Přátelská Výpomoc Názory Icon_minitimeSat Dec 05, 2009 9:24 pm

Holahej!
Jenom abyste věděli, tak já jsem živ a zdráv a pravidelně na fórum koukám, ale nemám čas přispět... Teď konečně ano!
Přečetl jsem si tvojí povídku a mám tu pár věcí, které bych rád řekl, Dalleth...

Nápad je docela dobrý, ale je to dost krátké - to se dalo čekat, protože jak říkáš, je to "jen" domácí úkol Smile A Domácí úkol nemůže být přes pět stran, i když... Mohl by být. Na druhou stranu, nevadí mi to! Ať je to krátké nebo ne, mě se to docela líbí. Přeci jen jsem ale zastánce a čtenář/pisálek ( Smile ) hrubé, evropské, krvavé fantasy. Trochu mi to připomíná pana Pratchetta, znáš? Zeměplocha - mimochodem, také musím vyzdivhnout výborného překladatele, pana Kantůrka. Je to totiž trochu do našeho světa stylizovaná fantasy, a přeci jen Pratchett je mi co se obsahu a formy týče o hodně bližší, čímž tě nechci urazit. Někdy mi přišlo že se až moc snažíš zabíhat do reality, ale jestli to byl záměr, tak prosím. Prostě mám jen radši tu surovou podstatu fantasy s pořádnou řežbou nebo skřety, a když ne tak Zeměplošský cit pro parodii všeho je vynikající.
Nečetlo se mi to špatně, ale měl jsem občas takový ten pocit jako že tohle je tady násilně vtlačené a nemuselo to tam být, a když tak nějak lépe rozvité... Toť vše, jen doufám, že jsem tě po dlouhé době nějak neurazil! Very Happy Předem se omlouvám - je to jen můj názor, a možná už je dost pozdě na to abych zapnul pořádněji mozek.
Návrat nahoru Goto down
Daletth

Daletth


Poèet pøíspìvkù : 115
Join date : 29. 08. 09
Age : 34
Location : Oblast Hic sunt lupinus

Přátelská Výpomoc Názory Empty
PříspěvekPředmět: Re: Přátelská Výpomoc Názory   Přátelská Výpomoc Názory Icon_minitimeSat Dec 05, 2009 10:05 pm

Pajzl Ochlasta napsal:
Holahej!
Jenom abyste věděli, tak já jsem živ a zdráv a pravidelně na fórum koukám, ale nemám čas přispět... Teď konečně ano!
Přečetl jsem si tvojí povídku a mám tu pár věcí, které bych rád řekl, Dalleth...

Neboj, neurazil si mě..., jsem ráda za každý názor. Jasně, že znám Zeměplochu... Wink Ale neinspirovala jsem se jí... Ono to původně bylo delší, ale měli jsme omezený počet znaků a zadané schéma příběhu, takže to byl jen takový pokus udělat to jinak než ostatní... Laughing Moje ostatní věci nejsou "humorné", naopak mi řekli, že se tomu u mě diví, že jsem prý jinak jen samá nemrtvá potvora, usekaná hlava a podobně Laughing
Návrat nahoru Goto down
http://Daletth.webnode.cz
Tereza_Matouskova

Tereza_Matouskova


Poèet pøíspìvkù : 2
Join date : 20. 01. 10
Age : 33
Location : Brno

Přátelská Výpomoc Názory Empty
PříspěvekPředmět: Re: Přátelská Výpomoc Názory   Přátelská Výpomoc Názory Icon_minitimeWed Jan 20, 2010 3:15 am

Zkus sem lupnout ještě tu neseškrtanou verzi. Very Happy
Hodnotila jsem už na epice... podle mě je to taková hříčka... chybí mi tam nějaký nemrtvý frajer na slintání.... Twisted Evil
Návrat nahoru Goto down
http://www.temnarka.blog.cz
Pajzl Ochlasta

Pajzl Ochlasta


Poèet pøíspìvkù : 52
Join date : 01. 09. 09
Age : 30

Přátelská Výpomoc Názory Empty
PříspěvekPředmět: Re: Přátelská Výpomoc Názory   Přátelská Výpomoc Názory Icon_minitimeWed Jan 20, 2010 10:47 pm

Samozřejmě tě vítám na fóru, nová členko,
a co se týče nemrtváků na slintání tak to já můžu prozradit že to co teď píšu je silně nekromantská věc... Smile
Návrat nahoru Goto down
Daletth

Daletth


Poèet pøíspìvkù : 115
Join date : 29. 08. 09
Age : 34
Location : Oblast Hic sunt lupinus

Přátelská Výpomoc Názory Empty
PříspěvekPředmět: Re: Přátelská Výpomoc Názory   Přátelská Výpomoc Názory Icon_minitimeWed Jan 20, 2010 11:52 pm

Tereza_Matouskova napsal:
Zkus sem lupnout ještě tu neseškrtanou verzi. Very Happy
Hodnotila jsem už na epice... podle mě je to taková hříčka... chybí mi tam nějaký nemrtvý frajer na slintání.... Twisted Evil

Můj nebohý Nathaniel ti nestačil Laughing
No, někteří tvrdí, že tahle verze je lepší než ta původní, tak už to tak asi nechám být...
A kde si nechala svou tradiční přezdívku?? Smile
Návrat nahoru Goto down
http://Daletth.webnode.cz
Elgroth

Elgroth


Poèet pøíspìvkù : 43
Join date : 03. 09. 09
Age : 115
Location : Plzen

Přátelská Výpomoc Názory Empty
PříspěvekPředmět: Re: Přátelská Výpomoc Názory   Přátelská Výpomoc Názory Icon_minitimeThu Jan 21, 2010 4:18 am

Mě se to líbí, ale musim taky zmínit podobnost s panem Terrym:) Jinak ale opravdu moc pěkný (vzhledem k zadaným parametrům nebudu zmiňovat možná přílišnou stručnost... znáte mě, já se rád vykecávám)... a do poslední chvíle jsem se snažil nekouknout na konec, abych si nevyspoiloval překvapení z výsledku proměny. To se mi povedlo a na konci mě koník pobavil... Jinak představa harpyjí jako policajtů je taky zajímaváSmile

BTW... Jakej workshop? Rád bych se taky něčeho takového zúčastnil, ale vůči podobným událostem jsem slepý jako Jan Lucemburský při své poslední bitvě... Nebyl by pro mě slepecký pes?
Návrat nahoru Goto down
http://www.elgroth.webs.com
Daletth

Daletth


Poèet pøíspìvkù : 115
Join date : 29. 08. 09
Age : 34
Location : Oblast Hic sunt lupinus

Přátelská Výpomoc Názory Empty
PříspěvekPředmět: Re: Přátelská Výpomoc Názory   Přátelská Výpomoc Názory Icon_minitimeThu Jan 21, 2010 10:05 am

Elgroth napsal:

BTW... Jakej workshop? Rád bych se taky něčeho takového zúčastnil, ale vůči podobným událostem jsem slepý jako Jan Lucemburský při své poslední bitvě... Nebyl by pro mě slepecký pes?

Jsem ráda, že se ti to líbí Smile Ale vzhledem k tomu, že jsem od Terryho ještě nic nečetla (ostuda, já vím - už se stydím Embarassed ), jsem se jím opravdu neinspirovala... Já se obvykle taky ráda vykecávám, ale 3500 znaků, je holt 3500 znaků.

No, účastnila jsem se literárního workshopu městké knihovny v Praze (Mistři písmen, učni slov), který pořádá každoročně Míla Linc (zve si tam pak jako hosty svoje kamarády, takže je možnost se tam setkat se spoustou zajímavým českých autorů fantastiky a pak s nima jít popíjet do hospody Laughing ...). Byla to vlastně schůzka jednou měsíčně, kde jsme řešili různé záležitosti toho, co by do správné povídky mělo patřit apod. No a podle toho jsme pak upravovali povídky, které jsme tam posílali jako vstupní... Určitě jsem se tam dozvěděla spoustu zajímavostí a užitečných rad (chtěla jsem ty svoje poznámky sepsat a hodit je sem, ale ještě jsem se k tomu nedostala; navíc si nejsem jistá, jestli by se tam člověk dozvěděl něco převratného), ale nejsem si jistá, jestlli mi to pomůže vybruslit z mého nijakého autorského stylu... Rolling Eyes
Jinak jsou ještě workshopy na živo na různých conech, ale tam mi to přijde takové "spíchnuté horkou jehlou" a není tam dostatek prostoru...

Pro fantasáka slepeckého psa? Nechtělo by to něco jiného? Alespoň Kerbera, když už... Laughing
Návrat nahoru Goto down
http://Daletth.webnode.cz
Elgroth

Elgroth


Poèet pøíspìvkù : 43
Join date : 03. 09. 09
Age : 115
Location : Plzen

Přátelská Výpomoc Názory Empty
PříspěvekPředmět: Re: Přátelská Výpomoc Názory   Přátelská Výpomoc Názory Icon_minitimeThu Jan 21, 2010 11:24 am

Ten Pragocentrismus Smile... Ale je to logický... Jinak já od Pratchetta četl (mam rozečtenou) jednu knížku, a tam zrovna čarodějka zaučuje holčičku, taky se tam lítá na koštěti, tak proto:) Jinak já ten jeho styl moc nemusim, i když zábavný to je:)

BTW, když budeš mít čas, jukni na Gallaeth 2 - dopsal jsem druhou kapitolu a je jenom tady ;-) eXXkluzivně...

Jinak ty poznámky bych si přečet, schválně co bych objevil... muj způsob psaní je lineárně spontánní ;-)
Návrat nahoru Goto down
http://www.elgroth.webs.com
Daletth

Daletth


Poèet pøíspìvkù : 115
Join date : 29. 08. 09
Age : 34
Location : Oblast Hic sunt lupinus

Přátelská Výpomoc Názory Empty
PříspěvekPředmět: Re: Přátelská Výpomoc Názory   Přátelská Výpomoc Názory Icon_minitimeThu Jan 21, 2010 11:42 am

Elgroth napsal:
Ten Pragocentrismus Smile... Ale je to logický... Jinak já od Pratchetta četl (mam rozečtenou) jednu knížku, a tam zrovna čarodějka zaučuje holčičku, taky se tam lítá na koštěti, tak proto:) Jinak já ten jeho styl moc nemusim, i když zábavný to je:)

BTW, když budeš mít čas, jukni na Gallaeth 2 - dopsal jsem druhou kapitolu a je jenom tady ;-) eXXkluzivně...

Jinak ty poznámky bych si přečet, schválně co bych objevil... muj způsob psaní je lineárně spontánní ;-)

Jo, Pragocentrismus, když jsem ze Šluknova (přes půlku republiky od Prahy...Laughing) , ale přiznávám, že teď tam už tři měsíce studuju Laughing K tomuhle jsem se dostala čistě náhodou. Účastnila jsem se jedné literární F&F soutěže a tam mi to doporučili..., když mě vyhodili Laughing
Na další část Gallaeth jsem se už koukla (teď jsem zhruba v polovině), takže bych sem snad mohla do večera dát nějaký svůj rejpavý komentář Twisted Evil
Jinak, humorné fantasy taky zrovna nehovím, tohle byl čistě pokus... A zdá se, že celkem vyšel Very Happy

Pokusím se sem ty poznámky dát co nejdříve, ale myslím, že se tam asi vážně nic nového nedozvíš...
Návrat nahoru Goto down
http://Daletth.webnode.cz
Elgroth

Elgroth


Poèet pøíspìvkù : 43
Join date : 03. 09. 09
Age : 115
Location : Plzen

Přátelská Výpomoc Názory Empty
PříspěvekPředmět: Re: Přátelská Výpomoc Názory   Přátelská Výpomoc Názory Icon_minitimeThu Jan 21, 2010 11:48 am

OK:) Nic netlačim, jenom jsem vzhledem ke svýmu egoismu lačnej po feedbacku:)
Návrat nahoru Goto down
http://www.elgroth.webs.com
Tereza_Matouskova

Tereza_Matouskova


Poèet pøíspìvkù : 2
Join date : 20. 01. 10
Age : 33
Location : Brno

Přátelská Výpomoc Názory Empty
PříspěvekPředmět: Re: Přátelská Výpomoc Názory   Přátelská Výpomoc Názory Icon_minitimeThu Jan 21, 2010 1:34 pm

Se mi to trošku seklo při registraci... Takže za Temnářku jsem tu taky. Jeden účet asi smáznu - nemůžu být tak nenasytná. Asi přesedlám na Temnářku. pig
Návrat nahoru Goto down
http://www.temnarka.blog.cz
Temnarka

Temnarka


Poèet pøíspìvkù : 13
Join date : 21. 01. 10
Age : 33
Location : Brno

Přátelská Výpomoc Názory Empty
PříspěvekPředmět: Re: Přátelská Výpomoc Názory   Přátelská Výpomoc Názory Icon_minitimeThu Jan 21, 2010 1:41 pm

A je to... hned se cítím líp. Very Happy Razz
Akorát ten druhý účet nejde smáznout... ale co... budeme dělat, že neexistuje a on si nikdo nevšimne.
PS: nemrtvých fešáků není nikdy dost... resp. fešáků není nikdy dost. Wink
Návrat nahoru Goto down
http://www.temnarka.blog.cz
Pajzl Ochlasta

Pajzl Ochlasta


Poèet pøíspìvkù : 52
Join date : 01. 09. 09
Age : 30

Přátelská Výpomoc Názory Empty
PříspěvekPředmět: Re: Přátelská Výpomoc Názory   Přátelská Výpomoc Názory Icon_minitimeThu Jan 21, 2010 8:39 pm

Tak to se musím Terryho Pratchetta velice zastat, a nepřijmout vůbec kladně vaše názory. Jestliže dokáže člověk vymyslet tak úžasný a kulatý svět, jako je Zeměplocha, autor s tak osobitým pojetím fantasy samotného a s vynikajícím smyslem pro psaní a s těžce originálním a chytrým humorem by neměl být přehlížen, a to že se ti nelíbí jeho styl, je dost stručná charakteristika. Kolik jsi přečetl jeho knížek? Je jich totiž co já vím 34, a to už je sakra hodně, takže si každý může snadno spočítat, že Terry Pratchett je zkrátka génius a vynikající autor co se fantasy týče - vytvořil si totiž vlastní, parodický svět, naprosto originální a jediný. A napsal o něm už toliko knížek... A každá z nich je minimálně dobrá, literární kritiky nepočítám, spíše se spoléhám na názor svůj... Zkrátka si v jeho stylu každý něco najde - ale rozhodně to není pro suchary a striktní fantasy-blázny, kteří by dokola četli o tom samém. A taky bych tady vyzdvihl Jana Kantůrka - podle mě nejlepší český překladatel... Přeložil všechny Zeměplochy, a navíc sám vymýšlel téměř veškerá jména do české verze a některá v angličtině zní úplně jinak.
Návrat nahoru Goto down
Daletth

Daletth


Poèet pøíspìvkù : 115
Join date : 29. 08. 09
Age : 34
Location : Oblast Hic sunt lupinus

Přátelská Výpomoc Názory Empty
PříspěvekPředmět: Re: Přátelská Výpomoc Názory   Přátelská Výpomoc Názory Icon_minitimeThu Jan 21, 2010 9:08 pm

Pajzl Ochlasta napsal:
A taky bych tady vyzdvihl Jana Kantůrka - podle mě nejlepší český překladatel... Přeložil všechny Zeměplochy, a navíc sám vymýšlel téměř veškerá jména do české verze a některá v angličtině zní úplně jinak.

Nebylo to myšleno tak, že nějakým způsobem znevažuju jeho tvorbu (když ho máš tak rád, tak je velice divné, že jsi napsal, že stvořil "jen" 34 knih, když já osobně vím o 68 knihách a to ho nečtu!! Wink ). Uznávám, že je to jeden z nejlepších spisovatelů fantastiky, jeho jméno je pojem, a rozhodně je nejplodnějším autorem F&F! Vytvořil úžasný komplexní svět, který lidi bere už dlouhé roky (a já to nikomu neberu!)...
Ty ho můžeš zbožňovat, a nikdo ti to nebere, ale neurážej lidi, který ho prostě nemusejí!! Říct o někom, že je suchar a striktní fantasy blázen, jen proto, že nečte Pratchetta, je podle mě velice útočné a i když je to prezentace tvého názoru (a máme svobodu projevu), zkus psát takové příspěvky, které nikoho neurážejí nebo se do nikoho nenavážejí...
Já mám třeba ráda hrdinskou fantasy (chcete-li Heroic fantasy) a fantasy typu Meč&Magie a taky nikomu necpu, že kdo nečetl celou sérii DragonRealm (ještě lepší příklad by byl DragonLance) a spousty dalších knih od R. A. Knaaka, tak je to zabedněný neznaboh...!
Návrat nahoru Goto down
http://Daletth.webnode.cz
Pajzl Ochlasta

Pajzl Ochlasta


Poèet pøíspìvkù : 52
Join date : 01. 09. 09
Age : 30

Přátelská Výpomoc Názory Empty
PříspěvekPředmět: Re: Přátelská Výpomoc Názory   Přátelská Výpomoc Názory Icon_minitimeThu Jan 21, 2010 9:36 pm

Tak to pozor, něco kolem 34 knih (stále píše) je klasických a ostatní už jsou speciální, a ty se do jeho autorské tvroby málokdy počítají, protože vesměs jsou složeny z obrázků Joshe Kidbyho přes celou stranu...
Já nic takového neříkám, a ten příspěvek také nebyl směřován tobě, ale Elgrothovi Smile On napsal, že jeho styl mu nesedne, a proto se ho ptám kolik přečetl dílů... Nic víc k nikomu osobně nesměřuji a nevidím nikde ofenzivní narážku, já slovo blázen používám jako slovo kladné, když se k nim sám řadím... Tak se nezlob jestli to tak vyznělo, ale jenom, cituji:

... Zkrátka si v jeho stylu každý něco najde - ale rozhodně to není pro suchary a striktní fantasy-blázny, kteří by dokola četli o tom samém....

Řekl jsem že to pro ně rozhodně není, ne že jsou to neznabohové protože to nečtou ale naopak jim doporučuji, aby to ani nezkoušeli... Smile A skutečně to nebyl příspěvek mířený k tobě, jestli to tak vyznělo, omlouvám se, Elgroth zmiňoval že četl a že mu styl Pratchetta není blízký takže se bavím spíše s ním, a to že ty jsi nečetla ti vůbec nevyčítám - já taky nečetl spousty věcí, a nedej bože abych kvůli takovým pitomostem někoho nařknul že je pitomec... Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Daletth

Daletth


Poèet pøíspìvkù : 115
Join date : 29. 08. 09
Age : 34
Location : Oblast Hic sunt lupinus

Přátelská Výpomoc Názory Empty
PříspěvekPředmět: Re: Přátelská Výpomoc Názory   Přátelská Výpomoc Názory Icon_minitimeThu Jan 21, 2010 9:57 pm

Pajzl Ochlasta napsal:


Řekl jsem že to pro ně rozhodně není, ne že jsou to neznabohové protože to nečtou ale naopak jim doporučuji, aby to ani nezkoušeli... Smile A skutečně to nebyl příspěvek mířený k tobě, jestli to tak vyznělo, omlouvám se, Elgroth zmiňoval že četl a že mu styl Pratchetta není blízký takže se bavím spíše s ním, a to že ty jsi nečetla ti vůbec nevyčítám - já taky nečetl spousty věcí, a nedej bože abych kvůli takovým pitomostem někoho nařknul že je pitomec... Very Happy

Tak já to brala tak všeobecně... Já jsem na to odsuzování lidí (hlavně "sucharů") děsně alergická (osobně to poslouchám už pár let, takže jsem si na to vypěstovala silnou averzi Laughing Laughing ). Pokud to bylo myšleno, jako dobře míněná rada, ať to nečtou, tak se omlouvám - špatně jsem to pochopila, ale z kontextu mi to prostě vyznělo jako nepříjemná narážka (navíc jsem reagovala proto, že mi přišlo upozornění na mail, že to byla reakce na můj příspěvek Laughing Laughing jo, já a technika Suspect ). Jinak ty jeho ilustrované se knihy se podle mě počítají taky do jeho tvorby, protože se všude setkávám s tím, že "T. Pratchett napsal téměř sedmdesát knih!" jinak by asi nebyl označován za nejplodnějšího F&F autora (třeba taková Margaret Weis a Tracy Hickman napsali cca 37 knih...). Netvrdím, že to tak je, ale přišlo by mi to celkem logické... A vážně pořád ještě píše? Vzhledem k tomu, že má alzheimra, jsem k tomu dost skeptická... Crying or Very sad
Návrat nahoru Goto down
http://Daletth.webnode.cz
Elgroth

Elgroth


Poèet pøíspìvkù : 43
Join date : 03. 09. 09
Age : 115
Location : Plzen

Přátelská Výpomoc Názory Empty
PříspěvekPředmět: Re: Přátelská Výpomoc Názory   Přátelská Výpomoc Názory Icon_minitimeThu Jan 21, 2010 10:08 pm

Já jsem taky nechtěl nikoho znevažovat, jen jsem psal, že ta jedna knížka, kterou čtu mě stylově moc nesedne. Zároveň jsem taky napsal, že je zábavná.

Krom toho, Zeměplocha je bezesporu do detailu promyšlený svět, a podobný se najde u málokoho. TP je jistě autor kvalitní (nenapsal jsem nic , co by implikovalo opak, že by to byla hovadina atd.). Jeho fantasy je ale tak osobitá, že musíš i ty uznat, že ne každý jí musí zbožňovat. Určitě se najdou i tací, kteří nemusí Tolkiena nebo Rowlingovou, že...

Taky jsem napsal, že jsem četl jen jednu knížku, až jich přečtu více, možná mu přijdu na chuť i já - nechtěl jsem se vůbec stavět do pozice povolaného kritika či znalce, jsetli to tak vyznělo, tak sorry.
Návrat nahoru Goto down
http://www.elgroth.webs.com
Pajzl Ochlasta

Pajzl Ochlasta


Poèet pøíspìvkù : 52
Join date : 01. 09. 09
Age : 30

Přátelská Výpomoc Názory Empty
PříspěvekPředmět: Re: Přátelská Výpomoc Názory   Přátelská Výpomoc Názory Icon_minitimeThu Jan 21, 2010 10:24 pm

Dobré, jistěže uznávám že je osobitý!
Rownlingová třeba mě taky nesedla ale to je pouze tím že já většinou nesnáším to co je děsně zprofanované a mezi teenagery oblíbené, takže se mi Harry zhnusil ačkoliv je to výborná série s nápadem a jiskrou, a navíc Rowlingová skutečně umí psát.
Jistě, já uznávám, já vůbec nesměřoval nic útočného proti tobě, řekl si že jsi Zeměplochu četl a mě jen zajímalo kolik si jich dohromady přečetl... Doufám, že nepůsobím moc agresivně, to bude asi tou ikonkou, pardon Very Happy Nemáte pocit že na vás nabíhám zpoza monitoru se sekerou a řvu až sliny lítají kolem, že ne? Very Happy
Mimochodem, on nemá alzheimra, co já cím tak má Parkinsona, jenom doufám že to není jedno a to samé, já se taky moc nevyznám v lékařství Laughing Jenom si pamatuji že Alzheimer je ten Němec, co skovává věci po domě... Smile A Pratchett co já jsem o něm četl má parkinsona a u toho je dokonce psaní součástí účinné terapie na zmírnění bolesti, což je jedině dobře. Smile
Návrat nahoru Goto down
Daletth

Daletth


Poèet pøíspìvkù : 115
Join date : 29. 08. 09
Age : 34
Location : Oblast Hic sunt lupinus

Přátelská Výpomoc Názory Empty
PříspěvekPředmět: Re: Přátelská Výpomoc Názory   Přátelská Výpomoc Názory Icon_minitimeThu Jan 21, 2010 10:28 pm

Pajzl Ochlasta napsal:
Dobré, jistěže uznávám že je osobitý!
Rownlingová třeba mě taky nesedla ale to je pouze tím že já většinou nesnáším to co je děsně zprofanované a mezi teenagery oblíbené, takže se mi Harry zhnusil ačkoliv je to výborná série s nápadem a jiskrou, a navíc Rowlingová skutečně umí psát.
Jistě, já uznávám, já vůbec nesměřoval nic útočného proti tobě, řekl si že jsi Zeměplochu četl a mě jen zajímalo kolik si jich dohromady přečetl... Doufám, že nepůsobím moc agresivně, to bude asi tou ikonkou, pardon Very Happy Nemáte pocit že na vás nabíhám zpoza monitoru se sekerou a řvu až sliny lítají kolem, že ne? Very Happy
Mimochodem, on nemá alzheimra, co já cím tak má Parkinsona, jenom doufám že to není jedno a to samé, já se taky moc nevyznám v lékařství Laughing Jenom si pamatuji že Alzheimer je ten Němec, co skovává věci po domě... Smile A Pratchett co já jsem o něm četl má parkinsona a u toho je dokonce psaní součástí účinné terapie na zmírnění bolesti, což je jedině dobře. Smile

Zjevně o něm koluje spousta protichůdných informací... Kdo se v tom pak má vyznat??!! Razz
Návrat nahoru Goto down
http://Daletth.webnode.cz
Temnarka

Temnarka


Poèet pøíspìvkù : 13
Join date : 21. 01. 10
Age : 33
Location : Brno

Přátelská Výpomoc Názory Empty
PříspěvekPředmět: Re: Přátelská Výpomoc Názory   Přátelská Výpomoc Názory Icon_minitimeThu Jan 21, 2010 10:33 pm

Heeej, kampak zmizel můj příspěvěk o Pratchettovi????! Ono mě to tady nemá rádo.... No Sad
Návrat nahoru Goto down
http://www.temnarka.blog.cz
Temnarka

Temnarka


Poèet pøíspìvkù : 13
Join date : 21. 01. 10
Age : 33
Location : Brno

Přátelská Výpomoc Názory Empty
PříspěvekPředmět: Re: Přátelská Výpomoc Názory   Přátelská Výpomoc Názory Icon_minitimeThu Jan 21, 2010 10:41 pm

Co tak googluju, tak má Alzheimera.... Mezi Parkinsonem a Alzheimerem nějaký ten rozdíl je...i když obojí je to neurodegenerativní onemocnění. Neutral
Návrat nahoru Goto down
http://www.temnarka.blog.cz
Daletth

Daletth


Poèet pøíspìvkù : 115
Join date : 29. 08. 09
Age : 34
Location : Oblast Hic sunt lupinus

Přátelská Výpomoc Názory Empty
PříspěvekPředmět: Re: Přátelská Výpomoc Názory   Přátelská Výpomoc Názory Icon_minitimeThu Jan 21, 2010 10:45 pm

Temnarka napsal:
Heeej, kampak zmizel můj příspěvěk o Pratchettovi????! Ono mě to tady nemá rádo.... No Sad

Zkus to ještě jednou, ono to občas nějak nekomunikuje s nikým... Evil or Very Mad
Návrat nahoru Goto down
http://Daletth.webnode.cz
Temnarka

Temnarka


Poèet pøíspìvkù : 13
Join date : 21. 01. 10
Age : 33
Location : Brno

Přátelská Výpomoc Názory Empty
PříspěvekPředmět: Re: Přátelská Výpomoc Názory   Přátelská Výpomoc Názory Icon_minitimeThu Jan 21, 2010 10:49 pm

Já už zapomněla, co jsem přesně psala. Něco o tom, že mám přečtenou Barvu kouzel a po zkouškovém se chystám na Lehké fantastično. Asi už taky chytám Alzheimera. Very Happy Very Happy silent
Návrat nahoru Goto down
http://www.temnarka.blog.cz
Sponsored content





Přátelská Výpomoc Názory Empty
PříspěvekPředmět: Re: Přátelská Výpomoc Názory   Přátelská Výpomoc Názory Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Přátelská Výpomoc Názory
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Přátelská výpomoc
» Gallaeth - názory
» Katja - Názory
» 1.díl Záhada-názory
» Zpráva - názory

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Fantasy fórum :: Amatérská tvorba :: Vaše příběhy a naše kritika-
Přejdi na: