Fantasy fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Toto fórum bylo založeno pro všechny fanoušky fantasy knižní tvorby.
 
PříjemGalleryLatest imagesHledatRegistracePřihlášení

 

 Černá lebka - názory

Goto down 
2 posters
AutorZpráva
Daletth

Daletth


Poèet pøíspìvkù : 115
Join date : 29. 08. 09
Age : 34
Location : Oblast Hic sunt lupinus

Černá lebka - názory Empty
PříspěvekPředmět: Černá lebka - názory   Černá lebka - názory Icon_minitimeSat Sep 26, 2009 5:00 pm

Tak, konečně jsem se dostala na net a přečetla jsem si tuhle povídku. Je to opravdu něco novýho, co se celkem vymiká tvému stylu, který jsi tu zatím ukázal.

Co se týče přímo příbehu, byla jsem ze začátku taková zmatená. Vlastně jsem nevěděla, která bije a o co se hlavní hrdina snaží. Abych byla upřímná, tak jsem si v první chvíli myslela, že hlavní hrdina je kostlivec Very Happy
Tak hurá přímo k ději (já jsem teď na workshopu, takže jsem se naučila hrozně hnidopišit - předem se omlouvám Smile ).
* V jistých chvílích mohly z loučí odkapávat kapky smoly, ale nestávalo se to moc často - hořela tam látka napuštěná smolou, hodně to čoudilo, ale odkápalo to málokdy a když už, tak by toho rozhodně nebylo takové množství...
* Obávám se, že dýka vážně nemá jílec...
* Občas mi některé věty neseděly, co se týče použitých slov nebo slovosledu (i když z češtinářské stránky asi budou správně, já tomu zas tak dobře nerozumím)... - Do ticha dunivě zněly kroky a sestupovaly nížeji po schodišti. - nevím proč, ale nesedí mi tam to slovo nížeji. ... - Žádný zvuk kamene a kovu, tříštícího se navzájem. - myslím si, že slovo tříštící tady není na místě, protože tady by to asi kámen vyhrál, takže by se rozhodně neroztříštily navzájem, jak z věty vyplývá. ... - Deska se rozlomila vpůl jako by byla ze dřeva. - deska by se zlomila vpůli. A ještě jich tam bylo pár, který teď nemůžu najít.
* Chyby - vybýhala - vážně není mezi vyjmenovanými slovy, i když při psaní na PC tomu celkem rozumím, navíc nikdo není neomylný. A čárky - někde chyběly (např. jejich zoufalá absence před spojkou ´aby´) a někde zase naopak přebývaly.

Celkový dojem - nebylo to špatné, líbila se mi bohatost použitého jazyka (...Ohromný, kulatý sál, vytesaný snad ze všech mohyl a hrobů obyvatel hřbitovů...) s dostatečnými příměrami a přídavnými jmény, ale ne ve zbytečné míře, tak akorát. I přesto, že to bylo takové zmatečné, jak jsem řekla na začátku, tak se to četlo celkem příjemně a rychle to uteklo. Nebylo to nějak extra vypointované, ale byla to taková příjemná odpočinkovka... Smile
Návrat nahoru Goto down
http://Daletth.webnode.cz
Pajzl Ochlasta

Pajzl Ochlasta


Poèet pøíspìvkù : 52
Join date : 01. 09. 09
Age : 30

Černá lebka - názory Empty
PříspěvekPředmět: Re: Černá lebka - názory   Černá lebka - názory Icon_minitimeSat Sep 26, 2009 8:29 pm

Díky za kritiku,
se vším až na smolu souhlasím. Týká se to mé osobní zkušenosti, není louč jako louč a my když sme je vyráběli, kapala smola na každém kroku Very Happy Což se týká příběhu je to vlastně hluboce spjaté s tím, že louč v povídce je velmi stará, a hlavně to doplňuje tu atmosféru. Díky za tvoje připomínky, jsou velmi správné, přiznám se že jsem ještě neměl čas ji pořádně zkontrolovat, a proto tam je pár pravopisných chyb. Hlavní je, že se alespoň částečně líbila, zaběhl jsem trochu do jiného směru, a už tam asi nikdy nezaběhnu, leda že by mě popadla depresivní nálada a znovu bych sedl a napsal tohle Smile Doufám, že si přečeteš i Kamennou pěst, aby nezůstala ušetřena tvých věcných kritik! Smile
Návrat nahoru Goto down
Daletth

Daletth


Poèet pøíspìvkù : 115
Join date : 29. 08. 09
Age : 34
Location : Oblast Hic sunt lupinus

Černá lebka - názory Empty
PříspěvekPředmět: Re: Černá lebka - názory   Černá lebka - názory Icon_minitimeSat Sep 26, 2009 9:31 pm

Pajzl Ochlasta napsal:
Díky za kritiku,
se vším až na smolu souhlasím. Týká se to mé osobní zkušenosti, není louč jako louč a my když sme je vyráběli, kapala smola na každém kroku Very Happy Což se týká příběhu je to vlastně hluboce spjaté s tím, že louč v povídce je velmi stará, a hlavně to doplňuje tu atmosféru. Díky za tvoje připomínky, jsou velmi správné, přiznám se že jsem ještě neměl čas ji pořádně zkontrolovat, a proto tam je pár pravopisných chyb. Hlavní je, že se alespoň částečně líbila, zaběhl jsem trochu do jiného směru, a už tam asi nikdy nezaběhnu, leda že by mě popadla depresivní nálada a znovu bych sedl a napsal tohle Smile Doufám, že si přečeteš i Kamennou pěst, aby nezůstala ušetřena tvých věcných kritik! Smile

A proč by si do tohohle směru už neměl zaběhnout? Bylo to takové správně temné a i když ten humor ti jde líp, tak bych tohle hned nezahazovala. Můžeš psát i ve více stylech, to se přece nevylučuje... Wink
No ty pochodně - když si je děláme na táboře, tak to taky šíleně kape, ale myslím, že je to tím, že to pořádně neumíme Laughing Nevím, ale kdyby jim to dřív takhle kapalo, tak teda upřímně lituju toho chudáka, co to musel uklízet Very Happy
Na Kamennou pěst se chystám, už jsem asi v půlce.
Já občas moc žvaním a poslední dobou do všem povídek docela rejpu, za což se předem omlouvám, ale nějak jsem se v poslední době naučila koukat na ty povídky i z trochu jinýho pohledu, to mám asi vážně z toho workshopu Very Happy Very Happy
Návrat nahoru Goto down
http://Daletth.webnode.cz
Pajzl Ochlasta

Pajzl Ochlasta


Poèet pøíspìvkù : 52
Join date : 01. 09. 09
Age : 30

Černá lebka - názory Empty
PříspěvekPředmět: Re: Černá lebka - názory   Černá lebka - názory Icon_minitimeWed Sep 30, 2009 9:17 pm

Já osobně momentálně na plný úvazek "Pánojeskyňuji" své družině v D&D, Dungeons and Dragons, americký Dračák, jestli víš - a to mi dává za prvé zabrat, a za druhé se člověk naučí naplňovat atmosféru temnem, krutostí, či soubojovým napětím, a to je pro mě jednoznačně obří plus.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Černá lebka - názory Empty
PříspěvekPředmět: Re: Černá lebka - názory   Černá lebka - názory Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Černá lebka - názory
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Černá Lebka
» Zpráva - názory
» Gallaeth - názory
» Katja - Názory
» 1.díl Záhada-názory

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Fantasy fórum :: Amatérská tvorba :: Vaše příběhy a naše kritika-
Přejdi na: