Fantasy fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Toto fórum bylo založeno pro všechny fanoušky fantasy knižní tvorby.
 
PříjemGalleryLatest imagesHledatRegistracePřihlášení

 

 Blesk z čístého nebe

Goto down 
3 posters
AutorZpráva
Pajzl Ochlasta

Pajzl Ochlasta


Poèet pøíspìvkù : 52
Join date : 01. 09. 09
Age : 30

Blesk z čístého nebe Empty
PříspěvekPředmět: Blesk z čístého nebe   Blesk z čístého nebe Icon_minitimeFri Sep 11, 2009 11:08 pm

Tak,
je možná zbytečné zakládat nové vlákno, ale když už se to tu zaplní, tak proč ne! Nuže, k věci, nebudu se moc rozkecávat, už je pozdě...
Kdy dostanete svůj nápad na příběh či děj vaší povídky? Přiletí k vám jako blesk z čistého nebe, či jej dlouho vymýšlíte a bádáte než se vůbec dostanete k bližším popisům?
Musím přiznat, že mě příběh napadne takřka okamžitě - a přemílám jej v hlavě tak dlouho až vymyslím nějakou zajímavou zápletku či spád. A můj případný humor či detaily už naskakují samy při samotném psaní. Jak to máte vy?
Návrat nahoru Goto down
Daletth

Daletth


Poèet pøíspìvkù : 115
Join date : 29. 08. 09
Age : 34
Location : Oblast Hic sunt lupinus

Blesk z čístého nebe Empty
PříspěvekPředmět: Re: Blesk z čístého nebe   Blesk z čístého nebe Icon_minitimeSat Sep 12, 2009 9:06 am

Pajzl Ochlasta napsal:
Tak,
je možná zbytečné zakládat nové vlákno, ale když už se to tu zaplní, tak proč ne! Nuže, k věci, nebudu se moc rozkecávat, už je pozdě...
Kdy dostanete svůj nápad na příběh či děj vaší povídky? Přiletí k vám jako blesk z čistého nebe, či jej dlouho vymýšlíte a bádáte než se vůbec dostanete k bližším popisům?
Musím přiznat, že mě příběh napadne takřka okamžitě - a přemílám jej v hlavě tak dlouho až vymyslím nějakou zajímavou zápletku či spád. A můj případný humor či detaily už naskakují samy při samotném psaní. Jak to máte vy?

Jo, já to mám většinou tak, že třeba na něco koukám, něco čtu, s někým se o něčem bavím a v závisloti na tom mě něco napadne. Mám takovou tu hlavní pointu (či zápletku) a pak taky jenom dotvářím. Většinou píšu a píšu a najednou zjistím, bůhví na kolikátý jsem stránce, protože si ten příběh zcela zlovolně ožil vlastním životem... Laughing
Návrat nahoru Goto down
http://Daletth.webnode.cz
Arathan
Admin
Arathan


Poèet pøíspìvkù : 67
Join date : 29. 08. 09
Age : 29
Location : Nümenore

Blesk z čístého nebe Empty
PříspěvekPředmět: Re: Blesk z čístého nebe   Blesk z čístého nebe Icon_minitimeSat Sep 12, 2009 9:49 am

Daletth napsal:
Pajzl Ochlasta napsal:
Tak,
je možná zbytečné zakládat nové vlákno, ale když už se to tu zaplní, tak proč ne! Nuže, k věci, nebudu se moc rozkecávat, už je pozdě...
Kdy dostanete svůj nápad na příběh či děj vaší povídky? Přiletí k vám jako blesk z čistého nebe, či jej dlouho vymýšlíte a bádáte než se vůbec dostanete k bližším popisům?
Musím přiznat, že mě příběh napadne takřka okamžitě - a přemílám jej v hlavě tak dlouho až vymyslím nějakou zajímavou zápletku či spád. A můj případný humor či detaily už naskakují samy při samotném psaní. Jak to máte vy?

Jo, já to mám většinou tak, že třeba na něco koukám, něco čtu, s někým se o něčem bavím a v závisloti na tom mě něco napadne. Mám takovou tu hlavní pointu (či zápletku) a pak taky jenom dotvářím. Většinou píšu a píšu a najednou zjistím, bůhví na kolikátý jsem stránce, protože si ten příběh zcela zlovolně ožil vlastním životem... Laughing

Mně třeba něco napadne, napíšu to, ale pak se seknu a hrozně dlouho mi trvá, než pokročím dál - prostě to pak musím rozmýšlet bůhvíjak dlouho. To je asi nejtěžší, dostat se přes ten začátek, pak už se člověk rozepíše.
Návrat nahoru Goto down
https://fantasy.forumczech.com
Sponsored content





Blesk z čístého nebe Empty
PříspěvekPředmět: Re: Blesk z čístého nebe   Blesk z čístého nebe Icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Blesk z čístého nebe
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Fantasy fórum :: Amatérská tvorba :: Rady-
Přejdi na: